Lawaga

Çok Kahve İçmek Zayıflatır Mı?

Siyah kahve olarak geçen Türk Kahvesi, filtre kahve ve espresso metabolizmayı doğal olarak hızlandırır. Bu sayede vücuttaki yağ ve şeker yakımını destekler. Kilo kontrolü için düzenli olarak kahve içmek, zayıflamaya yardımcı olur. Ancak elbette tek başına kahve içmek kilo kaybı için yeterli değildir. Spordan önce tüketilen kahve, vücudun daha verimli yağ yakmasını destekler. Doğru beslenme ve düzenli uyku ile kahve içmek zayıflamaya yardımcı olur. Ancak gün içinde çok fazla kahve içmek, çarpıntı gibi problemlere yol açabilir. Bundan dolayı uygun miktarda düzenli olarak kahve içmekte fayda var. Kahve ile zayıflamaya destek olmak için:

Kahve içerken içine süt, şurup, şeker ya da aroma eklemek kahvenin kalorisini arttırır. Bu yüzden kahveleri her zaman sade olarak içmek gerekir.

Kahvenin içeriğinde bulunan etkin maddeler, beyinde bir tür uyarıcı görevi görür. Bu yüzden daha güçlü hafıza, daha hızlı metabolizma ve beyin işlevlerinde iyileşme sağlar.

1 Fincan şekersiz ve sade filtre kahve yalnızca 2 kalori içerir. Bu kalorinin içerisinde 0.24 gram protein ve 0.08 gram yağ bulunur. İçindeki 4.22 mg sodyum ile günlük ihtiyacın bir kısmını karşılar. Karbonhidrat ve lif içermez.

1 fincan espresso içinde 15 kalori bulunur. 75 mg kafein içerir. Protein oranı 2.8 gramdır.

1 fincan sade Türk kahvesinde 7 kalori bulunur. İçinde 0.42 gram protein ve 0.52 gram yağ bulunmaktadır.

Özellikle aç karnına içilen kahveler, vücudun güne daha enerjik, daha zinde ve daha sağlıklı başlamasına destek olur. Ancak kahveden bu verimli özellikleri almak için kahvenin her zaman organik olmasına dikkat edilmeli. Katkı maddeleri kullanılan ya da fabrikasyon kahvelerden bu faydaları almak mümkün değildir.